ניסיון משנת 2991
הגשה מוצלחת של אלפי תלמידים לקבלת רישיון על משאית
לימוד עם חיוך, סבלנות, אמינות ומקצוענות
לימוד לרישיון 1C למשאית עד 21 טון

אילן אוסטרייכר

הוצאת רישיון למשאית בזמן מלחמה: האם עכשיו זה הזמן?

שיתוף:
רישיון למשאית בזמן מלחמה

אנחנו קצת יותר מארבעה חודשים לתוך מלחמת חרבות ברזל, או מלחמה עזה. אלו היו ארבעה חודשים מאוד אינטנסיביים. הרבה אנשים גויסו לצבא, והאמוציות של עם ישראל עולות ויורדות בהתאם למאורעות שהחדשות מדווחות לנו עליהן. 

בתקופה האחרונה אני מנהל הרבה שיחות עם תלמידים או חבר'ה שמתעניינים בשיעורי נהיגה על משאית על נושא שהוא קצת כואב – האם עכשיו זה הזמן להוציא רישיון נהיגה למשאית? דווקא עכשיו, אחרי כל מה שעברנו, בזמן שהחיילים הגיבורים שלנו נלחמים, ולצערנו גם נפצעים ונופלים? רבים מהתלמידים או המתעניינים האלו לא מרגישים בנוח להתחיל עכשיו שיעורי נהיגה על משאית או להמשיך ללמוד אחרי שכבר התחילו. והאמת שאני מבין את ההתלבטות שלהם. 

זו שיחה לא פשוטה. תקופה מסוימת גם אני לא הייתי בטוח מה הדבר הנכון לעשות. היום, ארבעה וקצת חודשים לתוך המלחמה, גיבשתי דעה בעניין.וכאשר תלמיד או אדם שמתעניין בשיעורי נהיגה על משאית שואל אותי, אני אומר לו את דעתי במלוא הכנות…

אז כן, אני חושב שזה בסדר לעשות עכשיו רישיון נהיגה למשאית. יותר מכך, אני חושב שחשוב להוציא את הרישיון הזה עכשיו, מ- 4 סיבות עיקריות:

  • המלחמה צפויה להמשך זמן ממושך: לדעתי שנת 2024 צפויה להיות בסימן מלחמה. הדרום עוד שוקק פעילות. הצפון גם לא רגוע. שלא לדבר על עוד זירות רחוקות יותר או פחות מאיתנו. בסופו של דבר, אנחנו האנשים שבעורף ממשיכים לחיות, והתוכניות שלנו חשובות. לא יעזור לאף אחד, בטח שלא לנו, אם נשים את כל החיים על פאוז ורק נקרא חדשות כל היום. להפך. אנחנו צריכים לחיות במלוא הכוח, ולהגשים את התוכניות שלנו עד כמה שניתן. אם כדי להתחיל את שיעורי הנהיגה על משאית נחכה שמישהו יחתום על הסכם שלום, זו תהיה המתנה מאוד ארוכה.
  • רישיון למשאית מאפשר לכם לתרום למאמץ הצבאי: אם אתם לפני גיוס או אפילו בחיילים כרגע, דעו שהוצאת רישיון נהיגה למשאית זה נכס עבורכם ועבור השירות הצבאי שתעברו. הצבא צריך נהגי משאית. אם אתם לקראת גיוס, הצבא יוכל להעזר ברישיון שלכם. אם אתם משרתים עכשיו, הרישיון יוכל להיות חלק משירות המילואים שלכם, או שתוכלו לעזור בו גם עכשיו ליחידה בה אתם משרתים. במילים אחרות, רישיון נהיגה למשאית מאפשר לכם לתרום למאמץ הצבאי באופן משמעותי. 
  • רישיון למשאית מאפשר לכם לתרום לכלכלה: החיילים הגיבורים שלנו נלחמים בחזית, ומאחוריהם מערך תמיכה חזק ומשמעותי. אבל גם לנו בעורף יש תפקיד, והוא להניע את הכלכלה. העבודה שאנחנו מבצעים מדי יום שמעניקה לנו פרנסה מייצרת גם מיסים למדינה – מיסים שהיום נדרשים יותר מאי פעם כדי לאפשר למדינה לרכוש לצבא מה שהוא צריך. ולנהגי משאית תפקיד חשוב כפליים בהנעת הכלכלה, שכן בזכותם סחורות מגיעות לכל המדינה.
  • הם נלחמים כדי שאנחנו נחיה: להיות חלק מהעורף בזמן מלחמה זה להיות הסיבה שמדרבנת את החיילים שלנו להלחם – הם נלחמים כדי שאנחנו נחיה בשלום, נשגשג, נהנה. כלומר, חיי השגרה הבטוחים שלנו הם לא פחות מאשר המטרה אשר לשמה מיטב אנשינו נלחמים עכשיו. בואו נזכור זאת, ונכבד אותם בכך שנחיה באופן הטוב ביותר שאנחנו יכולים.

רישיון נהיגה למשאית: מה שטוב בשבילנו טוב בשביל המדינה

אני מודה שלא היה לי פשוט להגיע למסקנות האלו. כמו כל המדינה, גם אני הייתי בהלם מהארועים הקשים של 7 באוקטובר. לקח לי זמן להבין שלמרות הלחימה שמתרחשת ברגעים אלו, גם לנו בעורף יש תפקיד – והוא לחיות הכי טוב שאנחנו יכולים, בשביל עצמנו ובשביל המדינה. אם חלק מלחיות אומר להגשים את התוכניות המקוריות שלנו, שעשויות לכלול הוצאת רישיון נהיגה למשאית, אז אנחנו צריכים להוציא את הרישיון הזה בכל הכוח וכל האהבה שלנו לעצמנו, לחיילים ולארץ ישראל. 

כי כמו ששר יגאל בשן בזמנו – מה שטוב בשבילנו טוב בשביל המדינה. רק עכשיו בגילי המופלג, פעם ראשונה שאני מבין את משמעות השורה הזאת….

———-

(מאמר בלוג 82)

שיתוף:
מאמרים נוספים:
שיתוף:

😎 מבצע אביב לנרשמים חדשים

200₪ זיכוי ללימודי נהיגה על משאית !

חייגו למימוש ההטבה

דילוג לתוכן