ניסיון משנת 2991
הגשה מוצלחת של אלפי תלמידים לקבלת רישיון על משאית
לימוד עם חיוך, סבלנות, אמינות ומקצוענות
לימוד לרישיון 1C למשאית עד 21 טון

אילן אוסטרייכר

בדיקת עיניים לרישיון נהיגה C1 למשאית עד 12 טון: איך עושים אותה ובמה היא שונה מבדיקת ראיה לרישיון B לרכב פרטי

שיתוף:
בדיקת ראיה לרישיון משאית

כדי להוציא רישיון נהיגה C1 למשאית, צריך לעבור מספר שלבים: הגשת בקשה להוצאת רישיון C1, בדיקת ראיה לרישיון למשאית, תאוריה למשאית, ולבסוף שיעורי נהיגה על משאית ומעבר של טסט על משאית. 

כפי שאתם רואים, בדיקת ראיה לרישיון נהיגה למשאית הוא השלב השני בתהליך. כלומר מדובר על שלב בסיסי, שחובה לעבור לפני שממשיכים הלאה לתאוריה ולשיעורי הנהיגה על משאית. בשורות הבאות נבין למה בדיקת ראיה לרשיון נהיגה על משאית כל כך חשובה, במה היא שונה מבדיקת ראיה לרישיון לרכב פרטי, ואיך עושים אותה. 

רואים רחוק, רואים שקוף: מדוע בדיקת ראיה לרישיון נהיגה למשאית כל כך חשובה?

הדבר הראשון שחשוב להבין לגבי בדיקת ראיה לרישיון למשאית הוא למה היא כל כך חשובה. התשובה הברורה היא שכדי לנהוג צריך לראות טוב. מן הסתם זה נכון, אי אפשר לעלות על ההגה של אף רכב בלי שרואים טוב, עם או בלי משקפים. 

 

אבל צריך לזכור משהו חשוב לגבי נהיגה על משאית: כל מה שחשוב ברכב פרטי, חשוב פי כמה בנהיגה על משאית. משאית C1 או רכב מסחרי עד 12 טון הם כלים מאוד מאסיביים. במקרה של תאונה או איבוד שליטה מצד הנהג, מה שברכב פרטי היה יכול לגרום כיפוף קל בפח, עם משאית יכול לגרום לתאונת שרשרת עם נפגעים בנפש (לא עלינו!). ולכן, מתוך הקפדה על בטיחות יתרה, בדיקת ראיה לרשיון למשאית היא אחד השלבים הראשונים בתהליך הוצאת רישיון נהיגה C1. היא מאפשרת לאתר מוקדם ככל הניתן ליקוי ראיה שלא מאפשר נהיגה על משאית או צורך במשקפים.

דומה אבל שונה: במה שונה בדיקת ראיה למשאית מבדיקת ראיה לרכב פרטי?

אופן הביצוע של בדיקת הראיה לרשיון למשאית די דומה לבדיקת ראיה המיועדת לנהגי רכב פרטיים. במסגרת הבדיקה אופטומטריסט שפועל במכון שאושר על ידי משרד התחבורה יבדוק את הראיה של התלמיד עם מכשיר מיוחד שאף הוא אושר על ידי משרד התחבורה. ההבדל העיקרי בין שתי הבדיקות הוא בתוצאות הבדיקה הנדרשות. 

 

בבדיקת ראיה לרכב פרטי (רישיון B) האופטומטריסט יבדוק האם לנבדק יש חדות ראיה 6/12 בעין אחת לפחות. כמו כן, שדה הראיה בקו אופקי חייב להיות לא פחות מ- 120 מעלות בשתי העיניים. 

 

לעומת זאת, בבדיקת ראיה לרישיון למשאית, האופטומטריסט צריך לזהות חדות ראיה של לפחות 6/12 בשתי העיניים. כמו כן, שדה הראיה לשתי העיניים יחד חייב להיות לא פחות מ- 140 מעלות. 

 

מה המשמעות של פרמטרים אלו? בגדול, הנבדקים שעוברים בדיקת ראיה לרישיון למשאית צריכים להיות עם שדה ראיה יותר רחב מזה של נהגי רכב פרטי, שכן מהקבינה של המשאית חשוב לראות היטב את הכביש ואת המתרחש בו, מכל הכיוונים. כמו כן, החוק דורש מנהגי משאית חדות ראיה גבוהה יותר מאשר נהגי רכב פרטי, וזאת כדי לוודא שראייתם טובה דיה כדי לשלוט בכלי רכב עוצמתי כמו משאית עד 12 טון. יש לציין שגם לנהגי רכב פרטי וגם נהגי משאית החוק מתיר להשתמש בעדשות מגע או משקפים. 

בדיקת אופטומטריסט לרישיון C1: איך עושים בדיקת ראיה לרישיון למשאית?

אז איך קובעים בדיקת ראיה למשאית לקראת הוצאת רישיון נהיגה C1? בשלב ראשון, לפני שתלכו לבדיקת אופטומטריסט, עליכם למלא טופס בקשה להוצאת רישיון נהיגה. לאחר מכן תוכלו לקבוע תור לבדיקת ראיה למשאית באחת מלמעלה מ- 50 תחנות שירות שפרוסות ברחבי הארץ. כאן תוכלו למצוא את התחנה הקרובה אליכם לבדיקת ראיה לרישיון למשאית

שימו לב, ברוב התחנות האלו קיימות עמדות צילום לתמונה לרישיון למשאית שלכם. כך תוכלו גם לערוך את בדיקת הראיה לרישיון למשאית, וגם להוציא את התמונה הנדרשת באותו המקום. 

——–

(מאמר בלוג 81)

שיתוף:
מאמרים נוספים:
שיתוף:

😎 מבצע אביב לנרשמים חדשים

200₪ זיכוי ללימודי נהיגה על משאית !

חייגו למימוש ההטבה

דילוג לתוכן