ניסיון משנת 2991
הגשה מוצלחת של אלפי תלמידים לקבלת רישיון על משאית
לימוד עם חיוך, סבלנות, אמינות ומקצוענות
לימוד לרישיון 1C למשאית עד 21 טון

אילן אוסטרייכר

מורה נהיגה למשאית בגוש דן: למה כדאי להתכונן לפני שמתחילים שיעורי נהיגה למשאית באזור המרכז?

שיתוף:

אני מורה נהיגה למשאית בגוש דן ואזור המרכז כבר משנות התשעים. כלומר אפשר לומר בבטיחות שכבר צברתי קילומטראז' בשיעורי נהיגה על משאית בגוש דן, מילולית ותרתי משמע. 

כאשר אני עורך שיחת טלפון עם תלמיד חדש שמתעניין בשיעורי נהיגה על משאית בגוש דן, הרבה פעמים השיחה מסתיימת בשאלה – "אז למה אני צריך להתכונן?" לכן החלטתי אחת ולתמיד לרכז בכתבה אחת את הדברים שהתלמידים שלי צריכים להתכונן אליהם לפני שאנחנו מתחילים שיעורי נהיגה למשאית בגוש דן…

תהיו מוכנים לעשות תיאוריה למשאית ולזכור את החוקים

מבחן תיאוריה למשאית הוא אמצעי להבטיח שהתלמיד בקיא בחוקי התנועה של מדינת ישראל, אלו הכלליים, ואלו שרלוונטיים רק למשאית (ולא על רכב פרטי למשל). מבחן תאוריה למשאית מורכב מ- 30 שאלות אמריקאיות ויש 40 דקות לענות עליהן. כדי לעבור את המבחן צריך לענות נכון על 26 מתוך 30 השאלות. אבל יותר חשוב מלענות על השאלות נכון ולעבור את המבחן – חשוב לזכור ולהבין את החוקים של תאוריה למשאית. החוקים האלו נכתבו כדי להבטיח את שלומם של כל הנהגים והולכי הרגל ברחוב. 

כמורה נהיגה למשאית בגוש דן, אזור צפוף עם הרבה תנועת רכבים והולכי רגל, חשוב לי שהתלמידים שלי יגיעו מוכנים לשיעור הראשון עם הבנה בחוקי התנועה שחלים על משאיות. ולכן כדי שאני אהיה מורה הנהיגה למשאית בגוש דן של תלמיד כלשהו, עליו לעבור בהצלחה את התאוריה למשאית, ורק אז נתחיל בשיעורים עצמם. 

אם אתם מעוניינים להבין איך להרשם לתאוריה במשאית בגוש דן, בקרו במאמר הזה. כל הפרטים על איך להרשם מופיעים בו, כולל קישורים חשובים.

תהיו מוכנים להתאהב בנהיגה על משאית אחרי קבלת הרישיון

לאורך העשורים שבהם אני מורה נהיגה למשאית בגוש דן לימדתי אלפי תלמידים מאזור המרכז. רובם קיבל את רישיון הנהיגה על משאית שלו, ומאז לא יכול לנסוע על רכב פרטי. מה לעשות, נהיגה על משאית זו חוויה אחרת לגמרי! רואים את הכביש מגבוה, הרכב עוצמתי, והאפשרויות שהוא פותח לבעל הרישיון מבחינת תעסוקה הן אינסופיות. אז אם אתם מחפשים מורה נהיגה למשאית בגוש דן וחושבים שמדובר רק בתהליך לקבל רישיון – תדעו שמצפה לכם הרבה, הרבה יותר!

תהיו מוכנים להכיר מחדש את גוש דן

שיעורי נהיגה על משאית בגוש דן עומדים לשנות לכם את התפיסה על המגרש הביתי שלכם. כחלק משיעורי הנהיגה על משאית בגוש דן, ניסע באזורים שונים שאת חלקם אתם בטח מכירים – ניסע בתל אביב, רמת גן, גבעתיים, ועוד ערים או שכונות שיהוו עבורכם נוף מוכר. 

אבל… בתור מורה נהיגה למשאית בגוש דן שנוסע כל היום באזור המרכז במשך עשורים, אני יכול לומר בלי להצטנע שאפילו אם אתם גרים באזור המרכז כל חייכם, צפויות לכם הפתעות. במהלך שיעורי הנהיגה על משאית בגוש דן אנחנו צפויים להגיע לפינות חמד נסתרות בכל ערי המרכז. יהיו לנו שפע הזדמנויות לשתות קפה טוב בבתי קפה קטנים בשכונות שלא הכרתם. ואם תצטרפו אלי להפסקת צהרים, אין לי ספק שאוכל להפתיע אתכם עם חלק מהמסעדות הכי מצוינות בגוש דן שאף פעם לא שמעתם עליהן. 

תהיו מוכנים להרבה כיף… אבל גם לכך שאדרוש מכם את הרמה הגבוהה ביותר

אני חושב שבתור מורה נהיגה למשאית בגוש דן אני בחור די סימפטי. אני אוהב את התלמידים שלי, אני אוהב ללמד אותם נהיגה על משאית, אני אוהב להתרגש איתם כשהם עוברים טסט על משאית. אני גם מאוד נהנה לקבל מתלמיד טלפון או הודעה שנים אחרי שהייתי המורה נהיגה למשאית שלו בגוש דן, להתעדכן, לצחוק, ולשמוע לאן הגיע בשנים שעברו מאז שלימדתי אותו נהיגה על משאית. 

הקשר הקרוב עם התלמידים שלי לא מגיע סתם. יש מורי נהיגה למשאית בגוש דן שנמצאים במעין "דיסטנס" מהתלמידים שלהם. לעומתם, אני חושב שהדבר הכי טוב הוא דווקא להיות פתוח עם התלמידים, להכיר מי הם באמת ושהם יכירו אותי, כך שאת הזמן שיש לנו יחד במשאית נבלה בכיף. אני מאמין שזו הגישה הנכונה גם כי אני רוצה ליהנות מיום העבודה שלי, וגם כי מהניסיון שלי כאשר יש קרבה ופתיחות עם מורה הנהיגה למשאית, התלמיד לומד הרבה יותר טוב, מפנים את החומר הנלמד ביעילות, עובר טסט על משאית מהר יותר, וגם הופך לנהג מיומן ובטוח יותר. 

אז מצד אחד, שיעורי הנהיגה על משאית בגוש דן שלי הם מקום פתוח ובטוח לכל תלמיד או תלמידה. במקביל, אני כנה איתם כבר מהרגע הראשון ואומר להם מפורשות – אני דורש מכם את הרמה הגבוהה ביותר של מקצוענות שאפשר לדרוש מנהג משאית. אני דורש מהם להכיר את חוקי התנועה, לנהוג באופן מודע לסביבה, לנהוג בטוח, ולהיות מקצוענים אפילו שהם רק לומדים עכשיו והם עדיין לא ניגשו לטסט על משאית. כי מקצוענות היא יותר מניסיון – זו קודם כל גישה, ואין זמן מוקדם מדי להפגין אותה. 

———-

מאמר בלוג 88

שיתוף:
מאמרים נוספים:
שיתוף:

😎 מבצע אביב לנרשמים חדשים

200₪ זיכוי ללימודי נהיגה על משאית !

חייגו למימוש ההטבה

דילוג לתוכן