ניסיון משנת 2991
הגשה מוצלחת של אלפי תלמידים לקבלת רישיון על משאית
לימוד עם חיוך, סבלנות, אמינות ומקצוענות
לימוד לרישיון 1C למשאית עד 21 טון

אילן אוסטרייכר

תורה ונהיגה: מורה נהיגה למשאית בבני ברק מספר על העבודה עם תלמידים חרדים

שיתוף:

(קרדיט צילום: ויקיפדיה, מאת Dr. Avishai Teicher Pikiwiki Israel, CC BY 2.5)

אחד הדברים שאני הכי אוהב במקצוע שלי הוא שאני תמיד פוגש אנשים מעניינים. לאורך השנים הייתי המורה נהיגה למשאית של אנשים מכל הארץ, מכל הקצוות של התרבות הישראלית. אחת האוכלוסיות שאני תמיד נהנה לעבוד איתה היא של חבר'ה חרדים מבני ברק. כן, הכיס הקטן הזה באמצע גוש דן שרבים מאיתנו בקושי ביקרו בו, הוא מקום נהדר עם אנשים מצוינים. האמת? עד שהתחלתי להיות מורה נהיגה למשאית בבני ברק, גם אני לא הכרתי את האוכלוסיה שגרה שם באופן מעמיק. אבל כבר עשרות שנים שאני מורה נהיגה למשאית בבני ברק לא פחות מאשר בערים אחרות במרכז, ואני פשוט נהנה. למה? הנה כמה סיבות שבזכותן אני אוהב ללמד נהיגה על משאית בבני ברק…

סיבה 1: סקרנות ורצון ללמוד

אני מורה נהיגה למשאית כי (בין היתר) אני אוהב משאיות, ואני אוהב ללמד עליהן. אבל בהרבה מקרים התלמידים שמגיעים אלי לשיעורי נהיגה על משאית מסתפקים רק בלהבין איך לתפעל את המשאית. אין להם את הרצון להכנס לעומק, להבין באמת איך המשאית פועלת, או מה ההיגיון מאחורי חוקים מסוימים שתקפים לנהיגה על משאית… אני מכבד את הרצון של כל תלמיד, ואם אני מרגיש שהתלמיד לא רוצה להתעמק בנושא מסוים לא אכנס אליו בכוח אלא אם אנחנו חייבים. אבל האמת? אני תמיד נדלק כשאני פוגש תלמידים שאוהבים להתעמק ולהבין קצת יותר ממה שנדרש מהם. 

בגלל זה, כשיש לי הזדמנות להיות מורה נהיגה למשאית בבני ברק עם תלמיד חרדי, אני יודע כמעט בוודאות שהשיעורים עומדים להיות מעמיקים ומעניינים. חבר'ה חרדים מאוד סקרנים. הם אוהבים להבין דברים לעומק, אוהבים ללמוד, ויש בהם סקרנות מעוררת הערצה. התכונות האלו הופכות את שיעורי הנהיגה על משאית בבני ברק למהנים במיוחד עבורי!

סיבה 2: הם מקפידים על בטיחות

עוד סיבה שבזכותה אני אוהב להיות מורה נהיגה למשאית בבני ברק, היא ההקפדה של תלמידים חרדים לנסוע רגוע ובטוח. זה לא מובן מאליו. יש הרבה תלמידים שמאוד נהנים מהעוצמה והמהירות של המשאית. אחרי שהם עוברים טסט על משאית, חלקם גם יסע באופן לא בטיחותי. בשיעורי הנהיגה על משאית שלי אני מאוד מקפיד על לימוד החשיבות של בטיחות, אבל לצערי יש כאלו שלא יפנימו את החשיבות של בטיחות אחרי שהשיעורים יסתיימו. 

עם תלמידים חרדים שאני מלמד משאית בבני ברק, הרבה פעמים יש תחושה אחרת. רבים מהם מאוד מקפידים על בטיחות ונסיעה רגועה. האמת, לפעמים הם מקפידים כל כך עד שהם נוסעים לאט מדי ואני צריך להזכיר להם שיש גם מהירות מינימום למשאית בכבישים מהירים! כמורה נהיגה למשאית בבני ברק שאלתי את חלק מהתלמידים שלי מהיכן מגיע הרצון הזה לשמור על בטיחות באופן כל כך מובהק. לפי מה שהבנתי מהם, הערך של קדושת החיים הוא משהו שמאוד מקפידים עליו בלימודי התורה, והערך הזה בא לידי מימוש בשיעורי הנהיגה על משאית בבני ברק שאני עורך איתם. מה אומר לכם – הלוואי וכל הנהגים בארץ היו מבינים את קדושת החיים כמו החבר'ה האלו!

סיבה 3: הם מכירים את כל המקומות הכי טובים לאכול בהם בבני ברק

מתי בפעם האחרונה יצאתם לסיבוב קולינרי בבני ברק? בטח יצאתם לסיבוב כזה בשוק של תל אביב או ירושלים. או אולי אפילו ברומא, או פריז… אבל בתור מורה נהיגה למשאית בבני ברק אני חייב לומר לכם – בבני ברק יש אוכל נהדר! רק אחרי שהתחלתי לעשות שיעורי נהיגה על משאית בבני ברק ותלמידים לקחו אותי למקומות שווים לאכול בהם הבנתי מה פספסתי כל השנים האלו. כי בבני ברק יש את האוכל שכולנו גדלנו עליו אבל כבר שנים לא הזדמן לנו לאכול. אני מדבר על קיגעל, צ'ולענט, צימעס, גפילטע פיש… אוכל של פעם, אוכל בריא, אוכל יהודי אמיתי, שקצת שכחנו ממנו בשנים האחרונות מרוב שהתקרבנו למערב. ואת כל אלו ניתן למצוא בשפע בבני ברק. ולכן, בכל פעם שאני יוצא לשיעור נהיגה על משאית בבני ברק, אני יודע שהיום אוכל טוב!

סיבה 4: הם אחלה חבר'ה

ישראל היא מדינה, איך לומר זאת בעדינות, מורכבת. יש כאן המון עדות, תרבויות, מוצאים, דעות, מפלגות… ובתוך כל אלו, הרבה פעמים אנחנו שוכחים שכולנו ישראלים, וכולנו חיים פה יחד. למרות שאנחנו מדינה קטנטונת, רבים מאיתנו לא מכירים את השכנים שלנו, שקצת שונים מאיתנו אבל ישראלים לא פחות. אני מודה, עד שלא התחלתי לעבוד כמורה נהיגה למשאית בבני ברק, גם אני לא הכרתי את השכנים שלי משם. 

אבל יום אחד לפני כמעט 30 שנה הגיע אלי טלפון. בחור חרדי חביב שאל אם אני מורה נהיגה למשאית בבני ברק. אני עובד בכל אזור המרכז, אז אמרתי שכן. הוא שמח לשמוע, התחלנו שיעורי נהיגה על משאית בבני ברק, ומאז למדתי שהחבר'ה שגרים שם ובאים ללמוד אצלי הם לא פחות מנהדרים. והיום, כל פעם ששואלים אותי אם אני מורה נהיגה למשאית בבני ברק, אני לא מהסס לרגע ומנצל כל הזדמנות להכיר עוד אדם שגר שם, עוזר לו להוציא רישיון נהיגה C1 למשאית עד 12 טון, ונהנה מכל רגע. 

אלו היו 4 סיבות שבזכותן אני אוהב להיות מורה נהיגה למשאית בבני ברק. יש לכם עוד הצעות? אם כן, כתבו לי. 

 

———-

מאמר בלוג 87

שיתוף:
מאמרים נוספים:
שיתוף:

😎 מבצע אביב לנרשמים חדשים

200₪ זיכוי ללימודי נהיגה על משאית !

חייגו למימוש ההטבה

דילוג לתוכן