ניסיון משנת 2991
הגשה מוצלחת של אלפי תלמידים לקבלת רישיון על משאית
לימוד עם חיוך, סבלנות, אמינות ומקצוענות
לימוד לרישיון 1C למשאית עד 21 טון

אילן אוסטרייכר

פודקאסטים מומלצים להאזנה בדרכים חלק 3: עולם חדש מופלא

שיתוף:
פודקאסטים מומלצים להאזנה בדרכים חלק 3

לפני כמה זמן סיפרתי לכם על חבר שלי, מורה נהיגה למשאית, שנקלע למשבר אחרי שנתן זהבי (זהבי עצבני) הפסיק לשדר. באין זהבי, לחבר שלי לא היתה דרך לפרוק את העצבים שהצטברו אצלו במהלך שיעורי נהיגה על משאית, וזה יצר אווירה לא נעימה עבור התלמידים שלו. אחרי שדיברנו וסיפרתי לו על העולם המופלא של הפודקאסטים, התיישבנו יחד ובחרנו לו מספר פודקאסטים מומלצים שיהוו עבורו תחליף לתוכנית של זהבי. 

מאז שכתבתי את הכתבה הזו עברו מספר שבועות. החבר שלי כבר הפך לפודקסטאי מומחה (יש מילה כזו?), ומאז הוא התחיל להמליץ לעוד חברים שלנו, גם הם מורי נהיגה למשאית, על פודקאסטים שיכולים לעניין אותם. ולכן ביקשתי ממנו שעבור הכתבה הזו יקח את המושכות, ויתן לי ולכן כמה המלצות לפודקאסטים שכיף לשמוע במהלך שיעור נהיגה על משאית. הנה ההמלצות שהיו לו, כתובות כפי שהוא סיפק אותן…

43 שניות: הפודקאסט של אריק זאבי

אריק זאבי הוא אייקון ישראלי. ספורטאי אולימפי, לוחם ג'ודו, הביא המון כבוד לישראל, וגם לפי הרושם שאני מקבל, בחור לעניין, חכם וסימפטי. בפודקאסט שלו אריק זאבי מארח אנשים מאוד מעניינים ושומע את הסיפורים והפרספקטיבה שלהם על החיים. כמה מהשמות הבולטים שמתארחים בפודקאסט: אדיר מילר, איתי אנגל, שי פירון, מירי מסיקה, אסף גרניט, ועוד רבים וטובים. 

אפשר בהחלט לקרוא לאריק זאבי סיפור הצלחה, ולכן מאוד בולט לעין שהוא קרא לפודקאסט שלו 43 שניות – משך הזמן הקצר מאוד שלקח לו להפסיד את הקרב ולהיות מודח באולימפיאדת לונדון. כלומר, הפודקאסט נקרא על שם הכשלון הגדול ביותר של זאבי. מעניין… אחרי שהאזנתי לכמה פרקים הבנתי שלקרוא לפודקאסט בשם הזה הוא בעצם הזמנה לדבר פתוח עם כל האורחים שלו. הוא בעצם אומר "אני הפסדתי תוך 43 שניות בשיא הקריירה שלי… מה הסיפור המביך שלך?". אחלה בחירה לשם, אחלה פודקאסט, אחלה אריק. מומלץ.

חיות כיס: כסף וכל מה שסביב לו

למרות שאני כבר לא ילד (די רחוק משם אפילו), כסף זה משהו שאף פעם לא הבנתי עד הסוף. רק ידעתי שאין מספיק ממנו וחבל שאין עוד. בשנים האחרונות, בין היתר בזכות פודקאסטים ותוכן אחר שמתפרסם על הנושא, אני מתחיל להבין שכסף זה לא רק "יש או אין". כסף זה הרבה יותר מזה, וככל שמבינים אותו יותר אפשר לנהל אותו בצורה יותר טובה בחיים שלנו. 

בגלל זה כשנתקלתי בפודקאסט חיות כיס של תאגיד השידור כאן הרגשתי שמצאתי מכרה זהב. בפודקאסט מעורבים אנשים כמו שאול אמסטרדמסקי שהוא אחד המומחים הפיננסיים שאני יותר תופס מהם בארץ, ועוד מגישים מבית כאן. הם מדברים בפודקאסט על מה שקורה עם הכסף שלנו. גם על דברים קונקרטיים כמו למשל פיצויים לעסקים בעת מלחמה, וגם דברים יותר כלליים כמו איך קובעים שכר, לאיזה עמותות כדאי לתרום, מה ההשפעה של הפוליטיקה על הכיס שלנו, ועוד. יש לפודקאסט הזה המון פרקים, אני מקשיב לפחות לאחד מהם במהלך יום של שיעורי נהיגה על משאית. אני ממליץ לכל מי שרוצה לנהל את הכסף שלו טוב יותר להתחיל להאזין אליו גם כן.

Here’s the Thing: הפודקאסט של אלק בולדווין

איך אתם עם אנגלית? האנגלית שלי היא סך הכל בסדר. לא מושלמת, אבל בסדר. מספיק טובה כדי להבין מה שאני שומע, ולהעריך איכות כשאני נתקל בה. זה בדיוק המקרה של הפודקאסט של אלק בולדווין: שחקן הוליוודי עם רזומה מאוד מרשים, וטיפוס מעניין בפני עצמו. הפודקאסט של אלק בולדווין נקרא Here's the Thing, וזה אחד הפודקאסטים היותר וותיקים שנתקלתי בהם, עם מאות פרקים ותחילת שידור ב- 2011. על מה הפודקאסט? על הכל, ובגדול! השם של בולדווין מספיק גדול כדי שימשוך אליו משתתפים בקליבר עולמי לא פחות ממנו. אני מדבר על ראיונות עם אורחים מרשימים כמו ג'רי סיינפלד, בילי ג'ואל, המוזיקאי מובי, ועוד. אבל בולדווין לא מארח רק אומנים. מגיעים אליו גם פוליטיקאים, פעילים חברתיים, מדענים, סופרים, וכל מי שעושה משהו מעניין ומרשים. בולדווין, עם סטייל הוליוודי, גורם לכולם להרגיש בנוח, שואל את השאלות הנכונות, ומצליח לסיים כל פרק בלהביא אותי לתחושה שלמדתי משהו חדש. 

אז אלו היו 3 פודקאסטים מומלצים נוספים להאזנה בעת שיעורי נהיגה על משאית, הפעם כפי שהמליץ עליהם החבר שלי שאף הוא מורה נהיגה למשאית. שמחתי לראות שלמרות הגעגועים לזהבי עצבני, החבר שלי נפתח לעולם שלם של תוכן מעניין. ומי יודע? אולי יום אחד גם זהבי יחליט לפתוח פודקאסט ואז נוכל לחזור להתעצבן יחד איתו. 

———

(מאמר בלוג 80)

שיתוף:
מאמרים נוספים:
שיתוף:

😎 מבצע אביב לנרשמים חדשים

200₪ זיכוי ללימודי נהיגה על משאית !

חייגו למימוש ההטבה

דילוג לתוכן