ניסיון משנת 2991
הגשה מוצלחת של אלפי תלמידים לקבלת רישיון על משאית
לימוד עם חיוך, סבלנות, אמינות ומקצוענות
לימוד לרישיון 1C למשאית עד 21 טון

אילן אוסטרייכר

עלייתו של מורה הנהיגה למשאית: המלצות סרטים לבעלי רישיון נהיגה C1 – חלק III

שיתוף:

כמו שאתם יודעים, אני מורה נהיגה למשאית שיודע להעריך סרט טוב – בעיקר אם יש בו מרדפי מכוניות, נהיגה מרשימה, וכבישים רחבים שנמשכים עד האופק. לשמחתי יש לא מעט סרטים כאלו, ולכן כבר המלצתי לכם בעבר על סרטים כאלו, וממש לאחרונה פרסמתי רשימה שניה של סרטים מומלצים לבעלי רישיון נהיגה C1 על משאית. 

הפעם אני רוצה לעשות דברים קצת אחרת. ביקשתי משלושה תלמידים חולי הגה כמוני שאני מעביר להם שיעורי נהיגה על משאית שיספרו לי על הסרט האהוב עליהם. אז קבלו את רשימת המומלצים של רועי, איליה ודנה, שלושה תלמידים שנמצאים בדרך לקבל רישיון נהיגה C1 עם טעם משובח בקולנוע!

מקס הזועם: אקשן פוסט-אפוקליפטי בתא הנהג 

הנה ההמלצה של רועי, אליה אני מצטרף בפה מלא כמורה נהיגה למשאית שיודע להעריך סרט שכולו סובב סביב משאית אחת אימתנית. הנה מה שהיה לרועי לומר על הסרט:

"מקס הזועם הוא זיכיון קולנועי אשר מורכב בסך הכל מארבעה סרטים. שלושת הסרטים הראשונים יצאו בסוף שנות השבעים עד אמצע שנות השמונים בכיכובו של מל גיבסון, ורק ב-2015 יצא הסרט הרביעי בכיכובם של טום הארדי ושרליז ת'רון. אתם עשויים בצדק להניח שקיים הבדל גדול בכל הקשור לאפקטים שבסצנות הכביש בין שלושת הסרטים הראשונים לסרט הרביעי, שהוא למעשה המשוכלל ביותר. 

אני ממש נהנתי לראות את התפתחות ההפקה והטכנולוגיה ביחס לסרטים הישנים. צפיה בסדר הכרונולוגי של סרטי מקס הזועם רק תעצים את החוויה שלכם, ותגרום לכם להוקיר תודה על מה שיש לעולם הקולנוע להציע. 

אז בין אם זה מל גיבסון או תום הארדי אשר מכבבים בתור מקס – השוטר אשר נקלע לצרות הנלוות של העולם הפוסט-אפוקליפטי והמנוכר בו הוא חיי – בשני המקרים מצפה לכם חווית אקשן חסרת מעצורים."

תודה על ההמלצה רועי! איפה ניתן לראות? ניתן לרכוש או לשכור את הסרט ב-Apple TV, Amazon Video, או Google Play Movies.

 

צ׳יטי צ׳יטי בנג בנג: קלאסיקה משפחתית

לרוב כשחושבים על סרטים שמתאימים לבעלי רישיון נהיגה C1 חושבים על סרטי אקשן ומרדפים. לכן שמחתי שבשיעור הנהיגה על משאית שלו שאיליה המליץ על סרט קלאסי לכל המשפחה שבמרכזו גם מכונית. הנה מה שאיליה סיפר לי על הסרט צ'יטי צ'יטי בנג בנג במהלך שיעור הנהיגה על משאית שלו: 

"אם אתם מחפשים סרט על מכוניות שאפשר לצפות בו יחד עם הילדים, סיכוי גבוה שברגע זה מצאתם אותו. צ'יטי צ'יטי בנג בנג (מעכשיו בקיצור רק "צ'יטי") סרט חמים ומצחיק על אב מדען אשר משפץ גרוטאה ישנה והופך אותה למכונית המסוגלת לשוט ולעוף, אשר בין היתר זוכה לשם צ׳יטי צ׳יטי בנג בנג – הנובע מן הקול המושמע על ידי המנוע שלה. העלילה מקבלת תפנית לאחר שסיפור שאותו אב מדען מספר לשני ילדיו הופך למציאות, ושואב את השלושה אל תוך מסע פנטזיה מוזיקלי בממלכה רחוקה.

הסרט צ׳יטי צ׳יטי בנג בנג יצא לראשונה בשנת 1968. אבא שלי הראה לי אותו כשהייתי ילד בשנות ה- 90 ואני עכשיו רואה אותו עם הילדים שלי."

תודה רבה איליה על ההמלצה הזו! אני מה שנקרא "קצת מבוגר" וראיתי את הסרט לפני הרבה שנים, וגם אני זוכר שהוא חימם לי את הלב. אי אפשר לשכוח סרט כזה, ואם יש פה אנשים עם רישיון נהיגה C1 שהם הורים כמו איליה, אני ממש ממליץ להם לראות את הסרט יחד עם הילדים שלהם. 

איפה ניתן לראות? ניתן לרכוש או לשכור את הסרט ב-Apple TV, Amazon Video, או Google Play Movies.

דרך הקרח: נהגי משאיות ניצבים בפני הקור והשממה

אחד הדברים שהכי משמחים אותי הוא כאשר אני מקבל טלפון מבחורה שמעוניינת להתחיל שיעורי נהיגה על משאית. זה משמח אותי כי אין סיבה שרק גברים יהיו במקצוע הזה, כאשר השוק משווע לנהגי משאית, ולא משנה מה המגדר שלהם. אז דנה הבינה שיש פוטנציאל גדול בהוצאת רישיון נהיגה C1 על משאית עד 12 טון, ולשמחתי היא בחרה בי כמורה הנהיגה למשאית שלה. 

כאשר ביקשתי ממנה לתת לי המלצה על סרט שחולי הגה כמוני יוכלו ליהנות ממנו, היא מיד המליצה לי על דרך הקרח, וזה מה שהיא אמרה על הסרט: 

"פיצוץ במכרה יהלומים נידח בצפון הרחוק של קנדה גורם להתמוטטות המכרה וללכידה של 26 כורים בתוכו. לאחר התרחשות האסון, נהג כביש קרח – שמגולם על ידי לא אחר מליאם ניסן – נאלץ להוביל משימת חילוץ בלתי אפשרית מעל אגם קפוא במטרה להציל את אותם כורים לכודים. מה קורה בהמשך? מתח עצום, נופים מהממים ושעון מתקתק שמכניס את כולם ללחץ. מומלץ!"

תודה על ההמלצה דנה! אגב, נהיגה של משאיות בכבישי הקרח הצפוניים היא נישה מיוחדת של מעטים מבעלי רישיון הנהיגה למשאית בעולם. בעקבות התנאים הקשים והאתגרים הרבים שמביאים איתם כבישי הקרח, מדובר בסוג עבודה שמצריכה בעלי רישיון נהיגה למשאית עם יכולות גבוהות מאוד. בתור מורה נהיגה למשאית, רק לשמוע על סוג עבודה שכזה גורם לי צמרמורות בגוף, ואם זה לצפות בסרט שמציג אותה כחלק מהפקה הוליוודית מרשימה – על אחת כמה וכמה! 

איפה ניתן לראות? ניתן לרכוש או לשכור את הסרט ב-Apple TV, Amazon Video, או Google Play Movies.


תודה לרועי, איליה ודנה על ההמלצות לסרטים שיעשו כיף לכל בעל רישיון נהיגה C1 על משאית 12 טון כמוני. אם גם לכם יש המלצה על סרט שמרכזו כלי רכב, נהגים, משאיות וכל היתר – ספרו לי.

 

  

———-

(מאמר בלוג 69)

שיתוף:
מאמרים נוספים:
שיתוף:

😎 מבצע אביב לנרשמים חדשים

200₪ זיכוי ללימודי נהיגה על משאית !

חייגו למימוש ההטבה

דילוג לתוכן