ניסיון משנת 2991
הגשה מוצלחת של אלפי תלמידים לקבלת רישיון על משאית
לימוד עם חיוך, סבלנות, אמינות ומקצוענות
לימוד לרישיון 1C למשאית עד 21 טון

אילן אוסטרייכר

הגיל, התרגיל, ורישיון נהיגה C1: מאיזה גיל אפשר להוציא רישיון נהיגה על משאית?

שיתוף:
סוגי רישיונות נהיגה בישראל

בתור אחד ממורי הנהיגה למשאית הותיקים בישראל (עם עשרות שנות לימוד על הכביש), אני מאמין כי הוצאת רישיון C1 היא אחד הדברים הכי נכונים שצעירים בשנות ה-20 לחייהם יכולים לתת לעצמם. הציבור הגדול כבר מכיר בחשיבותם של נהגי משאיות בכל הקשור לתרומתם לאורח החיים המודרני שאנו מנהלים, וכך הדבר גם משפיע על הביקוש הרב והגדל עבור נהגי משאיות עד 12 טון. 

לעיתים קרובות אף פונים אלי גם חבר'ה צעירים עוד יותר שמתעניינים בהוצאת רישיון C1. בתור מורה נהיגה למשאית, זה מחמם את הלב לראות כיצד נערים ונערות בתיכון מבינים בשלב כה מוקדם בחייהם שרישיון נהיגה C1 הוא כלי שיוכל לתרום להם רבות בעתיד. 

אז בין אם אתם נערים בתיכון, משוחררים טריים, או בשנות ה-20 לחייכם, בשורות הבאות אספר לכם בדיוק מאיזה גיל תוכלו להתחיל תהליך עבור הוצאת רישיון C1?  

מתניעים מקטן: הגיל המינימלי בו ניתן להוציא רישיון C1

אם ציפיתם לתשובה מספרית וקצרה שתסדר לכם את הראש, זה קצת יותר מורכב. אבל ממש קצת! הוצאת רישיון C1 היא תהליך המורכב ממספר שלבים, ושלכל אחד מהם דרישת הסף מבחינת גיל מעט שונה. לכן, התשובה לשאלה מאיזה גיל ניתן להוציא רישיון נהיגה C1 היא אולי מעט יותר מורכבת ממה שציפיתם. אבל איך שלא יהיה, הנה לכם החלוקה לשלבים ולגילאים, ברורה ככל הניתן.  

  • אפשר להתחיל לימוד נהיגה על משאית עד 12 טון עבור רישיון C1 כבר מגיל 17.
  • הגיל הנדרש על מנת לגשת למבחנים – הן למבחן תאוריה C1 והן לטסט למשאית המעשי – הוא 17.5.
  • במידה והתלמיד עבר בהצלחה את המבחנים הוא יקבל רישיון נהיגה דרגה B, שזהו הרישיון הסטנדרטי עבור רכב פרטי. 
  • את רישיון C1 לנהיגה על משאית 12 טון התלמיד יקבל רק לאחר שהגיע לגיל 18. הרישיון ישלח לבית התלמיד באופן אוטומטי בסמוך ליום הולדתו ה-18.

אז אם לעשות סדר, כבר בגיל 17 ניתן למצוא מורה נהיגה למשאית ולהתחיל תהליך לימוד נהיגה על משאית עד 12 טון. לטסט למשאית התלמיד יוכל לגשת בגיל 17 וחצי, אבל רק בגיל 18 הוא יהיה זכאי לקבל רישיון C1.

עתיד מתוק: צעירים ורעננים עם רישיון נהיגה C1 

בתור מורה נהיגה למשאית, אני נרגש בכל פעם מחדש להיתקל בצעירים בתיכון שכבר החליטו שהם מעוניינים להוציא רישיון C1. אני מעריך מאוד את ההחלטה שלהם ואפילו קצת מקנא שבגיל כה מוקדם הם כבר מבינים דברים על החיים שאני עוד לא הבנתי כשהייתי אז בגילם.

הוצאת רישיון C1 היא דרך מצוינת לפתוח לעצמכם דלתות בעתיד, בין אם במהלך הצבא ובין אם בקריירה שתגיע אחריו. היא תאפשר לכם להשתלב בשוק העבודה ולהתחיל להרוויח משכורות מתגמלות כבר בגילכם המוקדם. היא גם תסייע לכם להתפתח, לרכוש כישורים חיוניים, ולמעשה להבין מי אתם בעולם המרתק והמשתנה של ימינו. אז אם תשאלו אותי, אם אתם יודעים שזה הדבר הנכון עבורכם, אני ממליץ לכם להתחיל לימוד עבור הוצאת רישיון נהיגה C1 כבר בגיל 17. אבל איך שלא יהיה, רק אל תשכחו לקחת את הזמן ליהנות מהדרך. 

———-

(מאמר בלוג 66)

שיתוף:
מאמרים נוספים:
שיתוף:

😎 מבצע אביב לנרשמים חדשים

200₪ זיכוי ללימודי נהיגה על משאית !

חייגו למימוש ההטבה

דילוג לתוכן