ניסיון משנת 2991
הגשה מוצלחת של אלפי תלמידים לקבלת רישיון על משאית
לימוד עם חיוך, סבלנות, אמינות ומקצוענות
לימוד לרישיון 1C למשאית עד 21 טון

אילן אוסטרייכר

בחזרה לאולפן: מיטב השירים עבור בעלי רישיון נהיגה למשאית

שיתוף:

כבר כתבתי על כך לא מעט פעמים, אבל אני באמת מאמין גדול שחוויות טובות הן הבסיס לקריירה מוצלחת. בתפיסתי המוזיקה היא אחד הדברים בחיים שביכולתם להעצים את החוויות שלנו. מוזיקה נוגעת בכולנו, ובתור מורה נהיגה למשאית שמבלה הרבה על הכבישים, המוזיקה פוגשת אותי רבות. כך למעשה היא עיצבה בקסמה הייחודי והבלתי מוסבר את החוויות והזיכרונות שצברתי לאורך הדרך. 

וכמו שאני אוהב מוזיקה, כך גם אני אוהב לדבר עליה ולהמליץ עליה לחברי ולתמידי. אם כך, בואו ניגש לתכלס… אז בפעם השלישית, קבלו את מיטב השירים המומלצים עבור בעלי רישיון נהיגה למשאית!

נהיגה על משאית עד 12 טון על רקע אור הירח

Big Wheels In The Moonlight / Dan Seals

בארצות הברית, מוזיקת הקאנטרי מזוהה רבות עם הדרכים והמרחבים, ולכן היא גם כה אהובה על ידי נהגי משאיות אמריקאים. אבל כמו הרבה דברים טובים שהגיעו עד אלינו מאמריקה, כך גם מוזיקת הקאנטרי הגיעה עד לתא הנהג שלי ושל חברי למקצוע. 

השיר Big Wheels In The Moonlight הוא בלאדת קאנטרי מופלאה שבאופן אוטומטי מעוררת אצלי נוסטלגיה ומחשבות חמימות על חלוף הזמן. לכן אני מאמין שזהו שיר לסגור איתו את היום, כי אחרי שנתתם מעצמכם במשך יום עבודה שלם, מגיע לכם זמן לקצת רפלקציה ומחשבות שיחממו לכם את הלב. האזינו לו כאשר אתם בדרככם הביתה, והבריזה של הערב מלטפת אתכם דרך פתח החלון, ואור הירח – כמו בשמו של השיר – מתחיל להגיח מבעד לעננים. ג'אז, בלוז, וסווינג בתא הנהג של בעל רישיון נהיגה למשאית

Sultans Of Swing / Dire Straits

אם הגענו לדבר על השיר הזה, אין ספק שזה אומר שעלינו שלב באיכות ההמלצות, שכן כעת מדובר כבר על הליגות המוזיקליות הטובות ביותר. ואם לא שמעתם על להקת ה-Dire Straits, אני ממליץ לכם להתחיל להאזין להם בקפידה. אך כדי שלא תרגישו מוצפים מכמות השירים הגדולה, התחילו בהאזנה לאחד הלהיטים הגדולים ביותר שלהם – Sultans of Swing. 

בתור בעלי רישיון נהיגה למשאית, אני מאמין שהאנרגיה המיוחדת של השיר הזה תורגש אצלכם ישר באינטואיציה. אמנם הוא לא שיר קאנטרי, אבל הוא לגמרי עושה את שלו בכל הקשור לחיבור שלו לדרכים, למסעות ולמרחב הפתוח. הוא משלב אלמנטים של ג'אז, בלוז, וסווינג אשר מעניקים לו קצב ׳רואד טריפי׳ ובאופן סינרגטי מולידים את הצליל הייחודי שלו. ולצד כל זה, כמובן שלא ניתן להתעלם מהנגינה הוירטואוזית של מארק נופלר על הגיטרה (הוא עושה זאת ללא שימוש במפרט!) שמציבה אותו ברמה אחרת של דיון על איכות. 

 

לגעת באלמנטים של מסע חייו של נהג משאית עד 12 טון 

The Long And Winding Road / The Beatles

״הדרך הארוכה והמפותלת״ – הביטוי הזה נמצא בכותרת אך גם מופיע פעמים נוספות במהלך השיר עצמו. אם אתם שואלים אותי, הוא מייצג את מסע החיים, על כל הפיתולים, התפניות והאתגרים שבו. אך בתור מורה נהיגה למשאית, אני מרגיש שהוא מתקשר באופן ישיר גם לאלמנטים המרכיבים את הקריירה של נהג משאית עד 12 טון. כי כמו בהרבה דברים בחיים, גם תהליך הוצאת רישיון C1 מכיל פיתולים, תפניות ואתגרים – הן על הכביש והן מחוצה לו. אין מה לעשות – זאת האמת, ואם הייתי אומר אחרת אז הייתי מייפה בפניכם את המציאות. עם זאת, לאחר עבודה נכונה ומעט מאמץ אכן מגיע תגמול – בין אם זו המשכורת הגבוהה, תחושת השליחות בעבודה, או ההרגשה הנינוחה בדרכים. 

הביטלס, כמו תמיד, מציבים בפנינו מראה על המציאות ועל כל מה שהיא מביאה עמה. בקיצור, אני ממליץ לכם בחום להאזין לקלאסיקה הנפלאה הזו, כי היא תעורר אצלכם תחושת נוסטלגיה ותהליך של התבוננות פנימית. בכך, היא תזמין אתכם להרהר בשלל מסעות חייכם, בדרכים בהם עברתם, ובכל הטוב שצופן לכם העתיד. 

אלו היו עוד כמה המלצות לשירים שעושים לי טוב בדרכים. חלקם קשורים ישירות לנהיגה על משאית, אחרים משדרים אווירה שעושה לי טוב בקבינה. קראו את ההמלצות הקודמות שלי לשירים עבור בעלי רישיון נהיגה C1 בקישור הזה לחלק 1 וגם בקישור הזה לחלק 2 – וספרו לי איזה שירים עושים לכם טוב על הלב בכביש הפתוח. 

———-

(מאמר בלוג 70)

שיתוף:
מאמרים נוספים:
שיתוף:

😎 מבצע אביב לנרשמים חדשים

200₪ זיכוי ללימודי נהיגה על משאית !

חייגו למימוש ההטבה

דילוג לתוכן