ניסיון משנת 2991
הגשה מוצלחת של אלפי תלמידים לקבלת רישיון על משאית
לימוד עם חיוך, סבלנות, אמינות ומקצוענות
לימוד לרישיון 1C למשאית עד 21 טון

אילן אוסטרייכר

המדריך למבחן תאוריה למשאית: כל מה שתצטרכו לדעת

שיתוף:
לימודי תאוריה c1

אחד הדברים שצריך להשלים לפני שניגשים לטסט מעשי על משאית עד 12 טון, הוא ביצוע מבחן תאוריה למשאית. איך נרשמים? מה כולל המבחן? ולמה עליכם לצפות? בואו נעשה סדר בהכל. בשורות הבאות תמצאו את כל המידע שצריך לפני שניגשים למבחן תיאוריה במשאית. מתחילים!

איך נרשמים למבחן תיאוריה במשאית?

לאחר הגשת בקשה להוצאת רישיון מאתר משרד התחבורה, מילוי הצהרת בריאות, וביצוע בדיקת ראיה אצל אופטומטריסט מורשה מטעם משרד התחבורה, אתם תקבלו הודעת SMS ממשרד התחבורה עם פרטים על אופן ההרשמה למבחן תאוריה למשאית. 

כחלק מההרשמה, אתם תוכלו לבחור את המיקום בו תבצעו את מבחן התאוריה למשאית בהתאם לנוחיותכם. את בחירת המיקום, כמו גם תשלום אגרה ע״ס 65 ש״ח (נכון לכתיבת שורות אלו), ניתן לבצע באמצעות אתר זה.

כמה שאלות יש במבחן תאוריה למשאית, וכמה זמן יש לענות עליהן?

מבחן תאוריה למשאית מכיל 30 שאלות ונערך מול מחשב באחד ממרכזי בחינת התיאוריה, בהתאם לבחירתכם בתהליך הרישום. כדי לעבור אותו ולהתחיל לימוד נהיגה על משאית עד 12 טון עליכם לענות על מינימום של 26 שאלות נכונות תוך פרק זמן של כ-40 דקות. ליום הבחינה זכרו להביא איתכם תעודת זהות או דרכון.

לאיזה סוגי שאלות אפשר לצפות במבחן תאוריה למשאית? 

המבחן הוא ״מבחן אמריקאי״. מה שאומר שלא תצטרכו לכתוב, אלא רק לבחור את התשובה הנכונה לדעתכם עבור כל שאלה מתוך מספר תשובות מוצעות. רוב השאלות במבחן תאוריה למשאית נוגעות לכל כלי הרכב בישראל, כמו שאלות המתמקדות בחוקי תנועה ותמרורים. חלק קטן יחסית מהמבחן מתמקד באופן ספציפי במשאיות: שאלות שעוסקות בהגבלות גובה המטען, נסיעה ברוורס במשאית, תמרורים שרלוונטיים למשאית, ועוד. 

בכל הנוגע לרמת הקושי של מבחן תאוריה למשאית, אין מה לחשוש. בסך הכל מדובר במבחן הוגן שמטרתו אינה להכשיל אתכם אלא לוודא שאתם מכירים את חוקי התעבורה בישראל ואת המשמעות של התנהלות בטוחה על הכביש. 

מה קורה אחרי מבחן תאוריה למשאית?

מאחר שמבחן תאוריה למשאית מתבצע על מחשב, התוצאות יגיעו מיד לאחר שתסיימו את המבחן. לצד הציון תקבלו גם סיכום של המבחן המפרט אילו שאלות עניתם נכון ובאילו טעיתם – זאת על מנת שתוכלו ללמוד מהטעויות שביצעתם ולהפיק לקחים לקראת ההמשך. 

אם עברתם, נהדר! כעת תוכלו להתחיל שיעורים מעשיים עם מורה נהיגה למשאית ובכך להתכונן למבחן המעשי.

ואם לא עברתם תאוריה למשאית? אל דאגה! נהגי משאיות רבים עברו מבחן תאוריה למשאית רק בפעם השניה ואפילו השלישית, וזה לא הופך אותם לנהגים פחות טובים. פעמים רבות ההיפך הוא הנכון, שכן לאחר שביצעו מבחן תאוריה למשאית פעמיים או יותר, אותם נהגים חווים תהליך למידה משמעותי שמשאיר את החומר התיאורטי חקוק בזכרונם. איך שלא יהיה, עברו על תוצאות המבחן שלכם, התייעצו עם חברים או עם מורה הנהיגה למשאית שלכם בנוגע לדברים שאתם מרגישים שאינכם מספיק מבינים, וגשו למבחן פעם נוספת לאחר שתכינו את עצמכם שוב. מבחני תאוריה למשאית מתרחשים ברחבי הארץ כמעט מדי יום, וכל שעליכם לעשות הוא פשוט להירשם מחדש. 

אם אתם מרגישים שנעשתה טעות בבדיקת הבחינה אתם יכולים להגיש ערעור תוך 7 ימי עבודה מקבלת תוצאות הבחינה, במשרד הרישוי של העיר שבו ניגשתם. 

בשורה התחתונה, עם מעט לימוד ורצון טוב אתם צפוים לעבור את מבחן התאוריה למשאית ממש בזמן הקרוב. אחרי שתעשו זאת, גשו ללימוד נהיגה מעשי על משאית עד 12 טון! נתראה על הכביש!

———-

(מאמר בלוג 61)

שיתוף:
מאמרים נוספים:
שיתוף:

😎 מבצע אביב לנרשמים חדשים

200₪ זיכוי ללימודי נהיגה על משאית !

חייגו למימוש ההטבה

דילוג לתוכן