ניסיון משנת 2991
הגשה מוצלחת של אלפי תלמידים לקבלת רישיון על משאית
לימוד עם חיוך, סבלנות, אמינות ומקצוענות
לימוד לרישיון 1C למשאית עד 21 טון

אילן אוסטרייכר

לא לפחד מהפחד: מורה נהיגה למשאית מסביר איך להתגבר על חרדת טסטים

שיתוף:
איך להתגבר על פחד וחרדה לפני טסט על משאית

בתור מורה נהיגה למשאית ותיק, אני יכול להעיד בפניכם שאני נתקל בתלמידים רבים אשר חווים חרדות ופחדים לקראת טסט למשאית. אל תטעו, זהו דבר טבעי לחלוטין. במיוחד בעידן של ימינו, כאשר הרצון לצלוח אתגרים הפך לערך חברתי עליון. באופן כללי, אני מאמין שהרצון להצליח הוא דבר מבורך, אך עם זאת אני גם שם לב איך הוא גם מביא עמו שלל פחדים ותהיות.

בעברי, היה לי כואב לראות תלמידים מוכשרים אשר לא מצליחים להביא את יכולותיהם לידי ביטוי ברגע האמת בגלל חרדה. לכן, חלק גדול משיעורי הנהיגה למשאית שאני מעביר היום מוקדש להיבט המנטלי. כך אני מסייע לתלמידי להתגבר על הפחד, במטרה לעבור את הטסט ולהרוויח בהצלחה רישיון למשאית עד 12 טון. בשורות הבאות אציג בפניכם את הדרכים המומלצות לאיך להתגבר על חרדת טסטים.

מוכנות כבסיס להצלחה: ככל שתדעו יותר, כך תהיו רגועים יותר בטסט למשאית

תהליך הוצאת רישיון נהיגה C1 הוא תהליך מורכב המצריך זמן והשקעה. כולם רוצים להצליח בו, והרבה פעמים זה גם מה שגורם ללחץ. איך שלא יהייה, דבר אחד ברור. ככל שתרגישו מוכנים יותר, כך גם תפחדו פחות. בשנותי הרבות כמורה נהיגה למשאית למדתי להאמין באמת ובתמים באמירה שידע הוא כוח. הבנתי שלא מדובר בעוד קלישאה שמהללת את חשיבות הידע. מדובר הרבה יותר מכך, שכן ידע ומוכנות הם גם המתכון שלכם להביס את האויבים הפנימיים שלכם: הספקות, החרדות, והפחדים.

זכרו, לימוד תאוריה C1 הוא הבסיס לכל! אין תחליף לידע תיאורטי. לכן, למדו מבעוד מועד, הקדישו זמן ללימוד תאוריה למשאית ודאגו להבין אותו. חלקו את החומר לנתחים, נהלו את הזמן שלכם היטב, ומהר מאוד תראו איך אתם צוברים ביטחון. תחושת מוכנות תגביר לכם את הביטחון ותפחית לכם את החרדה. וכשהידע התיאורטי שלכם יהיה מגובש ויציב, אתם תראו איך הביצועים שלכם בשיעורי הנהיגה למשאית ישתפרו להפליא. בתור מורה נהיגה למשאית שלכם, אני תמיד לצדכם ואעזור לכם בכל שתצטרכו.

בקשר לידע המעשי שלכם, זה כבר עלי. בשיעורי הנהיגה למשאית אני אעזור לכם לרכוש ניסיון, התמודדות עם מצבים מאתגרים על הכביש, והכרות עמוקה עם המשאית והנהיגה בה. ככל שתתרגלו יותר ותתנסו יותר במהלך שיעורי הנהיגה על משאית, כך תרגישו יותר בטוחים. התפקיד שלכם הוא להגיע לכל השיעורים בזמן, לבוא עם אנרגיות טובות ורצון ללמוד. מכאן קצרה הדרך לרכישת ביטחון עצמי ותחושת מסוגלות לקראת הטסט.

לימוד נהיגה על משאית עד 12 טון: קשה באימונים, קל בקרב

חלק גדול משיעורי הנהיגה שאני מעביר לקראת טסט למשאית מוקדש לתרגול בשטח הטסט. בשנותי כמורה נהיגה למשאית למדתי שהיכרות עם שטח הטסט מובילה להצלחה. לכן אני נוהג לקחת רבים מתלמידי לאזורים שבהם למיטב ידיעתי הבוחנים נוהגים לערוך טסטים על משאית, ולהעביר שם שיעורי נהיגה על משאית רבים. במהלך השיעורים האלו שבשטח הטסט נשים לב למצב הכביש, עומס התנועה, פניות מאתגרות, תמרורים חמקמקים, ועוד.

כך למעשה תלמידים מגלים שהשד לא כזה נורא. התרגול בשטח הטסט למשאית הופך אותו לעוד קטע כביש עם איזושהי כיכר במרכזו, ואולי גם כמה תמרורים ישנים, ומפחית מכובד משקלו כ"אזור של הטסט". במילים אחרות, קשה באימונים, קל בקרב! חישבו על כך גם בהקשר של ספורטאים. למה הם נוטים להעדיף את המגרש הביתי שלהם? כי ההיכרות שלהם איתו משרה עליהם ביטחון.

אופטימיות היא שם המשחק: פתחו חשיבה חיובית לקראת הטסט למשאית

לאחר שנים של עבודה בתור מורה נהיגה למשאית, למדתי להאמין בכך שחשיבה חיובית ואמונה עצמית הם מתכון הכרחי להצלחה. הדבר נכון במיוחד כשמדברים על הצלחה בטסט למשאית לטובת הוצאת רישיון למשאית עד 12 טון.

אז איך מתרגלים חשיבה חיובית. ההצעה שלי היא לנסות לדקלם מילים או משפטים מעצימים, ובכך לתרגל חשיבה חיובית. זכרו מי אתם. עברו בראש על האתגרים שצלחתם בחייכם, וההישגים שלכם לאורך השנים. בנוסף, נסו לדמיין את ההצלחה שלכם: ראו בעיני רוחכם כיצד אתם יושבים בתא הנהג לאחר שסיימתם הטסט למשאית, איך אתם מקבלים את ה- SMS עם ההודעה שעברתם, או כיצד עוד מספר שבועות אתם פותחים מעטפה שהגיע בדואר לביתכם ומגלים בתוכה רישיון נהיגה C1 מבריק וחדש עם תמונה שלכם עליו.

ראו את ההצלחה במוחם, וההצלחה תראה אתכם. מה שאתם רואים זה מה שלמעשה קיים. לכן, אם תתמידו לתרגל חשיבה חיובית, אתם תראו איך מידי יום אתם מעצימים את תחושת ביטחון שלכם.

לסיכום… תנשמו!

אני מציע לכם לשלב את הטיפים האלו בחייכם, לא רק ביום של הטסט על המשאית, אלא כדרך חיים. כרגע אתם מתמודדים מול טסט על משאית, אבל החיים מלאים אתגרים. ככל שאנחנו נצליח לתרגל הרגלים מנטאליים שמעצימים אותנו, נותנים לנו אנרגיה ופרופורציה – כך אנחנו נוכל להתמודד עם האתגרים האלו רגועים יותר ולהגדיל את הסיכוי שלנו לצלוח אותם בהצלחה.

וזכרו גם את זה – לפעמים, דברים לא הולכים לפי התוכנית. ויודעים מה? גם זה בסדר! אם תלמדו תאוריה, תתמידו בתרגול ותחשבו חיובי, במוקדם או במאוחר תעברו את הטסט על המשאית. ועוד שנה מאותו יום כבר לא תזכרו מה כל כך הפחיד אתכם…

אז בבוקר הטסט אני מציע לכם לקום אחרי שינה טובה, לאכול ארוחת בוקר שנותנת לכם אנרגיה, לזכור שבין אם תעברו או לא הכל בסדר… ופשוט לנשום וליהנות מעוד יום מקסים.

———–
(מאמר בלוג 44)

שיתוף:
מאמרים נוספים:
שיתוף:

😎 מבצע אביב לנרשמים חדשים

200₪ זיכוי ללימודי נהיגה על משאית !

חייגו למימוש ההטבה

דילוג לתוכן