ניסיון משנת 2991
הגשה מוצלחת של אלפי תלמידים לקבלת רישיון על משאית
לימוד עם חיוך, סבלנות, אמינות ומקצוענות
לימוד לרישיון 1C למשאית עד 21 טון

אילן אוסטרייכר

רדיו חזק: מורה נהיגה למשאית ממליץ על 5 השירים שיעשו לכם את הנסיעה

שיתוף:

נוסע על כביש החוף, חמש אחר הצהריים. השמש שוקעת במערב מעל רקע הים, וממזרח גבעות ירוקות שמתחילות לתפוס גוון כתום. אני פותח חלון, איזו בריזה של ים! נכון, יש קצת תנועה. אבל לאן אני ממהר? אני מגביר את הווליום של המוזיקה, מתמתח קלות, ומשעין את הזרוע על דופן החלון הפתוח. אני מציץ במראת הצד ורואה מאחורי שיירה ארוכה של רכבים, אבל האמת היא שלא אכפת לי. הפלייליסט שלי מתנגן והשירים שאני כל כך אוהב משרים עלי תחושת נחת והנאה. מצידי שהפקק הזה ימשך עוד שעה. בינתיים אני שר!

כפי שכבר ציינתי לכם בעבר, אני מאמין שחוויות איכותיות הן הבסיס לקריירה מוצלחת בתור נהג משאית. הן יגרמו לכם ליהנות כל פעם מחדש מהרגע הזה שבו אתם שוב עולים על הכביש ויוצאים לעבודה, וגם יאפשרו לכם להפיק מעצמכם את המיטב עבור המעסיק והלקוחות.

אני מאמין שאחת הדרכים ליצור לעצמכם חוויות טובות שיגרמו לכם ליהנות מיום העבודה היא לשמוע מוזיקה טובה. אחרי הכל, חלק נכבד מהעבודה של נהג עם רישיון נהיגה C1 מתבצע בעודו לבד על הכביש. אם כך, מה יותר טוב מנהיגה על כביש פתוח העובר בנופים מרהיבים בעוד שיש מוזיקה שבוקעת מהרדיו ומרעננת לכם את החושים?

אם אתם בעלי רישיון למשאית עד 12 טון ואוהבים מוזיקה טובה, השורות הבאות נכתבו בדיוק עבורכם. אז קבלו את ההמלצות: 5 השירים שיעשו לכם את הנסיעה!

מורה נהיגה למשאית חולק איתכם קלאסיקת דרכים: Take Me Home / John Denver

בתור מורה נהיגה למשאית, אני מאמין שמדובר בשיר הכי נוסטלגי שאפשר לשמוע על הכביש. השיר, שיצא לראשונה בתור סינגל של ג'ון דנוור בשנת 1971, ומהר מאוד זכה להצלחה מסחררת. עד היום הוא למעשה קלאסיקת קאנטרי אמריקאית המוכרת בכל העולם. ובקלאסיקות, כמו בקלאסיקות, אי אפשר לטעות!

זהו שיר שפשוט תפור לדרכים ולמרחבים, החל מהמילים ועד ללחן המשחרר. מה גם שיש בו מעין איזון מיוחד, שכן ההקשבה לו תעצים את האהבה שלכם לדרכים, אך באותה נשימה גם תעניק לכם משב רוח של בית.

רישיון נהיגה C1 על אוטוסטרדת רוק אנד רול: Highway to Hell / ACDC

קשה לי להאמין שיש בעל רישיון נהיגה C1 שלא מכיר את השיר הזה. גם הוא תפור לדרכים, בין אם בזכות הקול הצווחני של בון סקוט שקורא לרגל להתהדק על הגז, הגיטרה החשמלית שמכניסה אתכם ל-zone, או המילים שמדברות על כך שאף אחד לא יעיז להאט אתכם. וכן, קצת רוק אנד רול חייב שיהיה פה!

השיר שיתן לכם דרייב לקראת טסט למשאית: Truckin’ / Grateful Dead

אם יש לי תלמיד לפני טסט למשאית שמרגיש קצת לחץ, אני משמיע לו את השיר הזה במטרה להעניק לו תחושת מוטיבציה וכוחות מחודשים. הרי זה שיר שמדבר לכל בעל רישיון למשאית עד 12 טון ועושה חסד למקצוע המדהים הזה. הקשבה לו פשוט גורמת לי להרגיש ״פטריוט״ כלפי המקצוע שלי ולהיזכר מחדש בצדדים המיוחדים שהוא מציע. עם שיר כזה תוכלו להתחיל את הבוקר שלכם, לצד קפה כמובן, כדי לאזור כוחות לקראת היום החדש ולהתחיל אותו רעננים. ובשורה התחתונה, כמו שאומרים לנו חברי הלהקה: "!Just keep truckin' on"

סיפור דרכו של בעל רישיון נהיגה למשאית: Wagon Wheel / Old Crow Medicine Show

עוד הרבה לפני שהתחלתי לעבוד בתור מורה נהיגה למשאית אהבתי לשמוע צליל של בנג'ו על הכביש. כששיר כזה מתנגן ברקע, אני ממליץ לכם לפתוח את החלון בתא הנהג ומידי פעם להציץ אל עבר השקיעה. אבל לא להוריד עיניים מהכביש, כן?

צלילי הקאנטרי מתאימים לכביש כמו כפפה ליד. לכן, זה לא סתם שגם מילות השיר מדברות על חוויות בדרכים ובמרחבים. בשיר זה אנחנו ממש עדים לסיפור דרך: המספר נותן תיאורים של נופים ותנאי מזג האוויר המשתנים עם הנהיגה, מציין פגישה חביבה שהייתה לו עם נהג משאית שנקרה בדרכו, ומשתף אותנו במחשבותיו על היבטי החיים תוך שהוא ממשיך לנהוג בדרכו אל אהובתו.

זה שיר שיסגור לכם את יום העבודה באופן שיעשה לכם טוב על הלב, שכן הוא מהשירים שפשוט גורמים להתגעגע. גם אם זה לא בהכרח למשהו ברור וידוע.

רישיון נהיגה למשאית עד 12 טון שייקח אתכם לכל מקום: I’ve Been Everywhere / Johnny Cash

שיר קצבי, בו ג׳וני קאש מונה במהירות את כל המקומות שביקר בהם במסעותיו בדרכים. כך למעשה הוא מעלה תמונות של מרחבים אינסופיים הפונות לליבו של כל נהג.

בשורה התחתונה, ג׳וני קאש אומר: הייתי בכל מקום! בתור בעלי רישיון למשאית עד 12 טון, גם אתם תמצאו את עצמכם בכל מקום. אתם תסעו בכל רחבי הארץ ותיחשפו לכל מיני סוגים של נופים, ערים, ואפילו אנשים. וכמו שאני אוהב להגיד לתלמידי לאחר שהם עוברים טסט למשאית ומתחילים בחיפוש אחר משרת נהיגה: גיוון בעבודה זה דבר מבורך.

ואולי גם אתם, כמו ג׳וני קאש, יום אחד תסתכלו על הכל ממבט לאחור ותספרו לדורות הבאים על איך שחציתם מדברים ונשמתם אוויר הרים.

לסיכום: רישיון נהיגה למשאית וברקע עוד להיט

אם אתם כבר בעלי רישיון נהיגה C1 למשאית עד 12 טון, אתם בטח מזדהים איתי. ואם טרם ביצעתם טסט למשאית, אני מאמין שבקרוב מאוד אתם תתחילו להבין על מה אני מדבר. כפי שכבר כתבתי לכם, מוזיקה טובה עושה טוב לנשמה, ונשמה בריאה היא המתכון לעבודה מוצלחת.

אחרי הכל, אין על זמן איכות לבד בתא נהג גבוה המשקיף על נופים מענגים, ומוזיקה טובה מהרמקולים שמעלה לכם חיוך על הפנים!

———–
(מאמר בלוג 43)

שיתוף:
מאמרים נוספים:
שיתוף:

😎 מבצע אביב לנרשמים חדשים

200₪ זיכוי ללימודי נהיגה על משאית !

חייגו למימוש ההטבה

דילוג לתוכן