מידע למתעניינים ברישיון על משאית

רישיון נהיגה C1 לבעלי רישיון B

מדי שנה אלפי בעלי רישיון נהיגה B על רכב פרטי מחליטים להשתדרג ולהוציא רישיון נהיגה C1 על משאית עד 12 טון. ברוב המקרים, הסיבה למהלך הזה הוא צורך מקצועי כלשהו, כמו הרצון להתחיל לעבוד כנהג משאית, דרישת מעסיק לרישיון נהיגה C1 לטובת קבלת תפקיד בכיר יותר, או לחילופין רצון לפתוח עסק או לפתח עסק קיים באמצעות היכולת והרישיון לנהוג על משאית עד 12 טון. 

רישיון נהיגה C1 יכול להיות שדרוג משמעותי עבור רבים העוסקים במשרות בתחומי הלוגיסטיקה, בטיחות, וקמעונאות. למעשה, כל תעשייה שבאה במגע עם תחום ההובלה והשינוע צריכה עובדים בעלי רישיון נהיגה C1. יש אפילו בעלי עסקי הובלה אשר פונים בעצמם להוצאת רישיון נהיגה C1, זאת במטרה לרכוש הסמכה שתאפשר להם לחסוך עלויות עבור נהגים חיצוניים.

הוצאת רישיון נהיגה C1 לבעלי רישיון B היא תהליך יחסית פשוט. בניגוד לאנשים בלי רישיון נהיגה שמתחילים בתהליך, בעלי רישיון נהיגה B צריכים לעבור רק 20 שיעורי נהיגה על משאית במקום 32 שיעורים לפני שיוכלו לגשת לטסט על משאית (יש לציין שזוהי דרישת המינימום, רק מורה הנהיגה למשאית מחליט מתי תלמיד כשיר לגשת לטסט).

כדי להתחיל בתהליך הוצאת רישיון C1 לבעלי רישיון B יש למלא קודם טופס בקשה באתר משרד התחבורה, לעבור בדיקת ראיה, כפי שמפורט בעמוד המידע הזה. לאחר מכן, יש לעבור בהצלחה מבחן תאוריה למשאית, עליו כתבנו בהרחבה בעמוד המידע הזה

בשלב הבא, יש לחפש מורה נהיגה למשאית מומלץ שיוכל ללמד אתכם לנהוג על משאית בביטחה, ולהעביר לכם את כל הידע המקצועי הנדרש. 

מורה נהיגה למשאית עבור בעלי רישיון B המעוניינים ברישיון C1

נעים מאוד, שמי אילן אוסטרייכר. אני מורה נהיגה למשאית עד 12 טון עם ניסיון בלימוד נהיגה על משאית משנת 1992.

לאורך עשרות השנים שבהן אני מלמד נהיגה על משאית הכשרתי אלפי תלמידים בעלי רישיון נהיגה B שרצו להוציא רישיון נהיגה C1 על משאית עד 12 טון. לכן, צברתי ניסיון רב בעבודה עם קהל זה, והתהליך שבו אני מלמד אותם ייחודי ומתחשב בצרכיהם הייחודיים. 

לדוגמה, אני משתדל לעשות כמה שיותר שיעורים כפולים כדי שתקופת הלמידה תהיה מרוכזת ואפקטיבית, והם יוכלו להתקדם עם הקריירה שלהם במהירות המירבית. בנוסף, אני שם דגש  על ההבדלים הרבים שבין נהיגה ברכב פרטי למשאית. זאת מאחר וידע מוקדם על כלי רכב פרטי עשוי להיות מבורך, אך גם עשוי להוות מכשול בתהליך הלמידה. חניות, עקיפות, מהירות נסיעה  בכבישים השונים ועוד גורמים יכולים להיות שונים לחלוטין במשאית מאשר רכב פרטי, ולפני הטסט על משאית חשוב שהתלמיד יבין את ההבדלים האלו ויתאים את הנהיגה שלו לכלי הרכב שעליו הוא נוסע.

 

לכן, אם גם אתם כבר הוצאת רישיון נהיגה B על רכב פרטי ואתם מעוניינים להוציא גם רישיון נהיגה C1 על משאית עד 12 טון ולהפוך לנהגי משאית מיומנים וזהירים, שלחו לי הודעה ונתחיל בתהליך.